Changes

Redis -NoSQL database

675 bytes added, 17:36, 19 November 2016
Webes admin felület (phpRedisAdmin)
=Bemutatás=
'''Redis 3.2.5''' - a legújabb stabil verzió a cikk írásakor
 
A Radius egy memória alapú adatstruktúra adatbázis. Nagyon sokféle struktúrát támogat, nem csak string-eket. (Set, Map, Hash, List). Az elosztott működést is támogatja, és képes lemezre menteni a memória cache tartalmat.
=Telepítés=
 
A redis az EPEL repozitoriban van benne, ezt hozzá kell adjuk a YUM-hoz ha még nem lenne benne:
<pre>
===Hálózati beállítások===
Amennyiben lehetséges, a '''NETWORK''' állítsuk be, hogy a redis csak a lokális hálózaton hallgatózzon és csak egy porton biztonsági megfontolásból.
<br>/etc/redis.conf
<pre>
bind 127.0.0.1
A '''LIMITS''' szekcióban állítsuk be, hogy mennyi memóriát használhat maximálisan a redis, és hogy mit tegyen, milyen policy-t alkalmazzon, ha már nincs szabad hely. 6 féle memória kezelési stratégia közül választhatunk. Mi a '''allkeys-lru''' stratégiát fogjuk használni, ami egy algoritmus alapján megkeresi a legkevésbé használt kulcsokat, és azokat kitörli. A többi stratégiával ellentétben ez mindig kitöröl egy kulcsot, ha a memória már megtelt és új INSERT kérés érkezik.
<br>/etc/redis.conf
<pre>
maxmemory 5GB
-rw-r--r--. 1 redis redis 4894 Nov 6 18:24 dump.rdb
</pre>
 
===Adatbázisok száma===
Az alap konfiguráció 16 adatbázist hoz létre, a kliensek 0-tól 15-ig hivatkozhatnak számmal ezekre az adatbázisokra. A 0. adatbázis az alapértelmezett.
<pre>
databases 16
</pre>
 
Majd a webes admin GUI-ban látni fogjuk, hogy 16 adatbázis közül választhatunk.
===Indítás===
:[[File:ClipCapIt-161106-185704.PNG]]
 
===SELinux===
 
A httpd az alap rendszabás szerint nem olvashatja a 6379 portot. Ezért megváltoztatjuk a port típusát. Erre amúgy is szükség lenne, ha php klienssel akarnánk a Redis-hez kapcsolódni.
<pre>
# semanage port -a -t http_port_t -p tcp 6379
</pre>
=Backup és resotre=