Changes

Jump to: navigation, search

Chief Architect X12

33 bytes added, 22:40, 23 October 2024
Wall type
* Pony Wall (Részleges fal): Lehetőség van rá, hogy a kiválasztott falszakasz két, eltérő rétegrendű fal típusból épüljön fel. A 'Pony Wall' szekcióban választhatjuk ki vízszintesen az alsó faltípust, még a 'Wall Type' szekcióban vízszintesen a felső típust. Ha a 'Pony Wall' nincs bepipálva, akkor homogén lesz a falszerkezet, kizárólag a 'Wall Type' szekcióban kiválasztott fal típus határozza meg a rétegrendet. Kétféle faltípusra pl. akkor is szükség lehet, ha eltérő külső szigetelés kerül fel egy falszakaszra a lábazat mentén.
** Alsó és felső fal találkozása: Az alábbi két érték összefügg, mind a kettő azt határozza meg, hogy hol van az alsó fal teteje, illetve a felső fal alja. Ha az egyiket változtatjuk, akkor a másik érték is változik:
*** '''Elevation of Lower Wall Top''': Abszolút magasságban adhatjuk meg a két fal találkozási pontját, a tervrajz 0 pontjához képest. *** '''Height Off Floor''': A fal melletti szoba padlószintjéhez képest adhatjuk meg a két falszakasz találkozásának magasságát. ** '''Align pony wall at''': hogyan igazítsd az alsó és felső falrétegeket egymáshoz, amikor két különböző rétegrendű falat használunk egymás fölött:
*** Outer Surface (Külső felület): Az alsó és felső falak külső felületei igazodnak egymáshoz. Ez azt jelenti, hogy a két fal külső rétege egy vonalba kerül, ami egyenletes külső megjelenést biztosít.
*** Main Layer Outside (Fő réteg külső széle): Az alsó és felső falak fő szerkezeti rétegének (például a teherhordó réteg) külső szélei kerülnek igazításra. Ez akkor hasznos, ha a teherhordó falrétegeket szeretnéd egy vonalba helyezni.
*** Inner Surface (Belső felület): Az alsó és felső falak belső felületei kerülnek egy vonalba. Ez a beállítás különösen akkor hasznos, ha a belső tér vizuális folytonosságát szeretnéd biztosítani.
<br>
<br>
A 'Define...' gombok megnyomásával megjelenik a fal rétegrend beállító dialógus. (Ha használunk pony-wall-t akkor annak külön rétegrendet adhatunk).
:[[File:ClipCapIt-241024-001929.PNG|600px]]
===='''Rétegek===='''<br>
:[[File:ClipCapIt-241024-002529.PNG]]
Minden fal úgy épül fel, hogy középen van a fő réteg (Main Layer). Ez a teherhordó réteg, ez tartalmazza a favázat, fémvázat, vagy téglafal estén ez a tégla réteg. Erre kerül rá kívülről és belülről az összes szükséges réteg, mint strukturális fa merevítő panelek, hőszigetelés, vakolatok, stb. Minden rétegnek van anyaga, megjelenítési színe és vastagsága. A rétegeket újra tudjuk sorrendezni, illetve tudunk új réteget hozzáadni a belső ill a külső oldalhoz is.
===='''Fa vázszerkezet beállítások====beállításo'''<br>
:[[File:ClipCapIt-241024-002624.PNG]]
A 'Material Layer' szekcióban tudunk egyedi fa-vázszerkezeti beállításokat megadni, ha nem megfelelő az épület, globálisan használt vázszerkezeti kiosztása. Ezekről részletesebben a [[#Framing]] fejezetben olvashatunk.
===='''Energetikai tulajdonságok===='''<br>
:[[File:ClipCapIt-241024-002827.PNG]]
Itt megadhatjuk az adott falszakasz energetikai tulajdonságait. Ezeket az értékeket akkor tudjuk felhasználni, ha a tervrajzot exportáljuk 'REScheck' programba. A REScheck egy lakóépületekre vonatkozó energiahatékonysági követelményeknek való megfelelést vizsgáló program, amelyet az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériuma (U.S. Department of Energy) biztosít. A program kiértékeli az épület termikus burkolatát (például falak, tető, padló hőszigetelését), és meghatározza, hogy az épület megfelel-e a különböző energiaszabványoknak. (https://www.energycodes.gov/rescheck)

Navigation menu