7,540
edits
Changes
→Bevezető
Kétféleképpen hozhatunk létre swarm classic cluster-t:
* Saját kezűleg hozzuk létre a docker-t futtató virtuális vagy fizikai gépeket. Ezeken manuálisan, docker parancsokkal hozzuk létre a master-t és a node swarm node-okatkonténereket. * Használhatjuk a 'docker-machin' parancsot a '--swarm' kapcsolóval, hogy a megfelelő swarm cluster-hez is hozzáadja a létrehozott VM-et. Ez a funkció VM driver-től függetlenül működik, ez a funkció be van építve a 'docker-machine' programba, azonban kizárólag swarm classic cluster-t tud kezelni. (Azonban bizonyos Bizonyos driver-ek , talán az Amazon támogatják, hogy a létrehozott VM swarm mode cluster tagja legyen)
Bármelyik megoldást is választjuk a swarm cluster létrehozására, szükség van egy discovery szolgáltatóra, ahova a node-ok regisztrálják magukat. A discovery szolgáltatás egy KV (Key-Value) pár regiszter, ahova minden node beírja saját magát. A master a discovery szolgáltatót folyamatosan poll-ozza, hogy hozzájusson az aktuális member listához.
{{note|Ez a swarm mode-ban (swarm 2.0) már nincs így. Discovery service nélkül is képes a master megtalálni a node-okat. }}
* '''token''': A DockerHub által nyújtott, ingyenes discovery szolgáltatás. Produkciós környezetbe nagyon nem ajánlott.
* '''consul''': A Consul egy ingyenes, lokálisan futó discovery szolgáltatás, ezt írja magáról: "Consul is a distributed service mesh to connect, secure, and configure services across any runtime platform and public or private cloud Service registry, integrated health checks, and DNS and HTTP interfaces enable any service to discover and be discovered by other services"
* '''etcd''': Ez is egy KV store. Úgy tudom hogy ez lett az új Swarm mode beépített service discovery megoldása, de a Kubernetes is ezt használja.
* fájl alapú: Egy fájlba kézzel beírjuk, hogy hol vannak a kliensek. Nyilván ez is csak játékra való, mint a DockerHub alapú megoldás
...
=Swarm cluster DockerHub discovery service használatával=