7,540
edits
Changes
→Segéd vonalak
:[[File:ClipCapIt-200829-174726.PNG]]
Kék színűek. Relatíve tudjuk őket pozicionálni más objektumokhoz képest. Ha az egeret csomópontok fölé visszük, akkor vagy függőleges vagy vízszintesen jelennek meg. Ekkor ha kattintunk, akkor ahhoz a ponthoz képest lehet eltolni valamerre.
<br>
<br>
==Style manager==
===Áttekintés===
Minden AutoCad Architecture Desigen-tool objektum előre gyártott kategóriába van sorolva, pl Wall, Stairs, Slab, Door, stb. Minden objektum típushoz tartozik egy stílus, ami megszabja az adott objektum tulajdonságait. Pl minden faltípushoz más és más stílus tartozik.
Mikor a Conet Browser-ben böngészgetünk, valójában egy stílust fogunk egy kategórián belül kiválasztani.
:[[File:ClipCapIt-200930-011229.PNG]]
A stílusban meg lehetnek határozva szélső értékek, pl méretre tól-ig, hogy mi az amit be szabad állítani. Pl a fa-lépcsőkhöz készített stílusban meg tudjuk mondani, hogy minimum és maximum mekkra lehet egy fok, ami gyártási előírás lehet, és ha ezt a stílust használjuk egy lépcsőre, akkor nem fogja engedni a program hogy ettől eltérjünk.
Mikor kiválasztunk egy Elemet a Design Tool palettáról (pl Wall),
:[[File:ClipCapIt-200930-010548.PNG]]
akkor az objektumhoz tartozó Properties ablakban a Design fülön láthatjuk, hogy a főkategórián belül milyen stílus tartozik az adott elemhez. Egy fal esetében ez jelentheti a teljes falszerkezet leírását.
A projektünkhöz rendelt stílusokat a Syle Manager-ben tekinthetjük meg vagy hozhatunk létre újat. Tehát itt csak azok jelennek meg amik hozzá vannak rendelve az aktuális projekthez, a '''Design Tool Catalog'''-ben lévők itt nem jelennek meg.
:[[File:ClipCapIt-200930-005705.PNG]]
Láthatjuk, hogy a baloldali kategória fának a gyökre az aktuális rajzunk. A gyökér alatt vannak az előre gyártott kategóriák és benne a jelenleg létez stílusok.
:[[File:ClipCapIt-200930-011809.PNG]]
Új kategóriát nem, de új stílust létre tudunk hozni.
A kategória megszabja a stílus lehetséges TAB-jait és annak attribútumait, vagyis a kategória egyfajta templét. Pl ha kiválasztjuk a lépcső kategórát, és azon belül a Wood-Saddle lépcsőt, akkor láthatjuk hogy a Stairs templéthez olyan beállítások tartoznak, ami csak a lépcsőre értelmezett, mint pl a lending hossza, vagy egyedi számítási szabályok, amivel megszabhatjuk a lépcsőfok hosszának és magasságának a tartományát.
:[[File:ClipCapIt-200930-012428.PNG]]
===Falszerkezet létrehozás===
A fal kategória templétje lehetővé teszi, hogy egy fal stílushoz definiáljuk a falszerkezet rétegit, azok vastagságát és egymástól való távolságát valamint a rétegek anyagát. A Design Tool Catalog-ban lévő összetett fal elemek mindegyike egy ilyen módon előre elkészített fal stílus.
A '''Design Tool Catalog'''-ben sok előre gyártott fal típus stílus van favázas falakra is, pl itt egy külső tégla borítású, rains-screen-el ellátott külső szigetelésű fal a katalógusból:
:[[File:ClipCapIt-200930-013232.PNG]]
Ha ezt megnyitjuk a Style Manager-ben, akkor láthatjuk, hogy milyen rétegek vannak hozzá definiálva:
:[[File:ClipCapIt-200930-013613.PNG]]
Láthatjuk, hogy összesen 5 réteg van definiálva a falhoz. Fontos oszlopok a Width és az Edge Offset. A Width azt mondja meg, hogy az adott réteg milyen vastag a szerkezetben, az Offset, hogy mennyivel van eltolva az előzőhöz képest. Ha vastagságnak a BW-t (Base Width) választjuk, akkor a model térbe helyezett falnál az adott réteg vastagsága a Properties fülön beállított Width értékből fog jönni:
:[[File:ClipCapIt-200930-014248.PNG]]
A rétegeknél mind a Width-ez mind az Offset-hez képletet is megadhatunk, hogy a BW-hez képest mekkor legyen az értéke. Oszthatunk, szorozhatunk, kivonhatunk ...
:[[File:ClipCapIt-200930-014226.PNG]]
Az ablakok és az ajtók az összes rétegét át fogják lukasztani a falnaik.
<br>
==Lépcsők==
A lépcső egy nagyon trükkős objektum, még nem sikerült 100%-ban megfejtenem hogy hogyan működik. Többféle lépcső stílus közül választhatunk, de bármelyiket is választjuk
...