Changes

Jump to: navigation, search

Chief Architect X12

43 bytes added, 17:09, 23 October 2024
Wall and railing tools
===Méretezés===
Miközben rajzoljuk a falat, kiírja hogy milyen hosszú. Minden objektumot át lehet méretezni, de nem úgy mint az AutoCad-ben, hanem '''dimension''' vonalak segítségével.
Mikor rákattintunk egy objektumra, pl egy fal elemre (Kiválasztani valamit mindig a select eszközzel lehet: [[File:ClipCapIt-210325-235604.PNG]]), akkor általában megjelennek rajta automatikusan dimension vonalak.
:[[File:ClipCapIt-210326-003121.PNG]]
Minden egyes objektum típusnak objektumtípusnak (legyen az fal vagy ablak vagy tető) van '''specification''' dialógusa. Azonban a 'Specification dialog ' tartalma mindig az adott objektum típusra jellemző, és olyna olyan beállításokat tartalmaz, ami az adott objektum típuson értelmezett. Pl a tetőnek van hajlásszöge, egy falnak nincs. A különböző fal és korlát típusokank teljesne típusoknak teljesen megegyezik a '''Specification dialog''' -ja. :[[File:ClipCapIt-210326-003508.PNG|600px]]
Falak és korlátok esetében a legfontosabb beállítás a generál fül első doboza:
:[[File:ClipCapIt-210326-004101.PNG]]
Itt mondhatjuk megállíthatjuk be, hogy alapjába véve ez a fal/korlát típus micsoda, korlát vagy fal, és azon belül milyen alkategória. Ezek bizonyos együtt állásokban bebpipálhatókkombinálhatók: * '''Semmit''' nem pipálunk be: ez egy alapértelmezett fal, van neki valami struktúrája középen, van neki külső és belső rétegrendje (de utálom ezt a szót) (lásd Structure fül) * '''Foundation wall''': az alapot alkotó fal. Általában van neki egy footing része betonból és áll rajta egy zsalu tégla zsalutégla fal.
* '''Railing''': Ha ez be van pipálva, akkor lesz belőle korlát vagy kerítés (ezek között csak a stílus a különbség)
* '''Terraian retaining wall''': Ha ez is be van pipálva, akkor ebből terepet elválasztó kerti fal lesz(támfal).
* '''Attic wall''': Ez egy nagyon fontos fal típus. A tető szerkezet és az alatta lévő fal közötti részt kitöltő falacska, fal darabocska. Általában a roof tool magától hozza létre, mindig az alatta lévő fal tetejétől indul és a tető szerkezetig megy fel. Az attic wall megjelenik a floor plan-en is, zavaró lehet. Elrejthetjük (invisible bepipálhatjuk) vagy ki is törölhetjük, ha sehol nem látszik, tehát nem fog lyukat okozni a törlése).
===Structure fül===
A struktúra fülön számomra a legfontosabb a Framing doboz volt:
:[[File:ClipCapIt-210326-223742.PNG|150px]]Ha bepipáljuk, hogy ez egy '''Bearing wall''', akkor az automatikus alap készítő a CA automatikusan fog alá rakni sávalapot, vagy alaksori falat. Ezen felül az automatikus joist kiosztás esetén 'Bearing wall'-ról fogja indítani a joist-okat merőlegesen a teherhordó falra.
===Roof===
Alapértelmezetten egy hip roof fog létrejönni ha máshogy nem rendelkezünk erről. (Lásd roofing fejezet)
:[[File:ClipCapIt-210326-224413.PNG|220px]]
A roof fül első dobozában azt mondhatjuk meg, hogy milyen tető fajta kerül a fal fölé. Alapértelmezetten a hip-wall van bepipálva, vagyis hip-roof fog a fal fölé kerülni:
:[[File:ClipCapIt-210326-223912.PNG|280px]]
Ha viszont valamelyik oldalon bepipáljuk a '''Full gable wall''' lehetőséget, és a tető automatikus tető újra generálással készült, akkor láthatjuk, hogy máris gable-roof lett belőle és kapott egy gable falat a kiválasztott falszakasz.
:[[File:ClipCapIt-210326-225200.PNG]]
===Wall type===
Na ez itt kérem szépen a legfontosabb.
:[[File:ClipCapIt-210326-225732.PNG|600px]]
<br>
<hr>
 
=Abalok és ajtók=

Navigation menu